NP Podyjí, část 1.

14. října 2018 v 15:53 |  Příroda fotograficky
Doufám, že si užíváte krásné poslední dny babího léta. Já momentálně budu vzpomínat na těch pár dní na začátku září, které jsme s partnerem strávili cyklo dovolenou v Národním parku Podyjí. Je to krásný park na hranicích s Rakouskem, nabízející spoustu krásné přírody, kulturních památek a hlavně vína (vždyť na Pálavu je to co by kamenem dohodil :) ).

Pro zájemce o cyklodovolenou vám napíšu, jak jsme dny strávili, a co jsme přibližně navštívili - jen pár přibližných informací - a vložím je na konec článku.

Takže bych vám chtěla ukázat výběr fotografií z prvních dvou dnů dovolené. Pondělí jsme strávili cestou z Břeclavi do Novosedel na kole, potom vlakem do Znojma a ze Znojma opět kolmo do Lukova. Úterý bylo vyplněno přejezdem z Lukova do Čížova a návštěvou rakouského Hardeggu a Merkersdorfu.

Kaple svatého Huberta nás čekala již v prvních kilometrech naší cesty, v lednicko-valtickém areálu. Přiblížení do středu kaple je zakázáno, protože ji už trochu ohlodal zub času. I tak mě sousoší zaujalo.

Detail anděla na kapli sv. Huberta

Pohled na ZnojmoPohled na Znojmo

Pomník v Hardeggu

Zajímavá "hodinová věž" v Hardeggu

První pohled na krásný hrad Hardegg.

Hardegg z vyhlídky

Hrad Hardegg.

Hrad Kaja

Poslední pozůstatky železné opony v Čížově.


Pro zájemce:
První den se nám na kolách trochu prodloužil kvůli výluce ČD, takže jsme místo plánovaných 13ti ujeli přibližně 80 km z Břeclavi do Novosedel a dále přes Znojmo až do Lukova. Tady jsme přespali v penzionu u Čabalů, se kterým jsme byli velmi spokojeni. Druhý den následovalo přejetí do Čížova na ubytování u Mišpule (taky doporučujeme), ze kterého jsme jeli do Rakouského Hardeggu a také na nedalekou zříceninu Kaju. Oba dva hrady byly bohužel zavřené. Další dvě noci jsme přespali v Popicích (č. p. 11, opět jsme byli velmi spokojení s penzionem). Cestou z Čížova jsme navštívili Nový Hrádek, Šobes, visuté lávky nad Dyjí a mnoho dalších, stavili se ve Znojmě a druhý den shlédli mimo jiné Sealsfieldův kámen a Šatov. Trasy nebývají (až na Rakouský úsek a pár lesních cest) náročné na zdolání, spíše musíte počítat s velkým množstvím cest s nezpevněným povrchem. A absencí obchodů s potravinami a bankomaty. Jinak se příjemné polední pohoštění najde, jen s večeřemi (kromě Popic) a se snídaní (kromě Čížova) byl problém. Takže to bylo pár praktických rad.
Všechny zmíněné penziony jsou v maximální cené 500/osoba/noc (mimo sezónu), jsou čisté, příjemné, majitelé velmi vstřícní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marčélla Marčélla | E-mail | Web | 14. října 2018 v 20:01 | Reagovat

Tak to jste si museli fakt užít. Kéž bych našla někoho, kdo by měl zájem se mnou cyklocestovat. Příteli se do toho nějak nechce :-D
Fungují hodiny na té věži? Fotečky jsou skvělé. Zaujala mě Kaple svatého Huberta. :-)
A v těch penzionech kde jste přespávali to bylo bez rezervace?

2 Valentina Valentina | Web | 26. října 2018 v 20:30 | Reagovat

Krásné. Tam jsem nikdy nebyla, beru to jako dobrý tip. :-)

3 MOE MOE | E-mail | Web | Úterý v 10:29 | Reagovat

Nádherné fotky a nebe jak malované :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
<a href="https://www.toplist.cz"><script language="JavaScript" type="text/javascript">
<!--
document.write('<img src="https://toplist.cz/count.asp?id=1785079&logo=bc&http='+
escape(document.referrer)+'&t='+escape(document.title)+
'&wi='+escape(window.screen.width)+'&he='+escape(window.screen.height)+'&cd='+
escape(window.screen.colorDepth)+'" width="88" height="120" border=0 alt="TOPlist" />');
//--></script><noscript><img src="https://toplist.cz/count.asp?id=1785079&logo=bc" border="0"
alt="TOPlist" width="88" height="120" /></noscript></a>