Září 2018

Když je času málo

20. září 2018 v 19:36 Příroda literárně
Chci se omluvit za to, že slibuju fotky z naší cyklodovolené v NP Podyjí - a přitom nic. Bohužel není moc času, protože jsem nastoupila tento týden na vysokou školu a - každý vysokoškolák zná - je to časově náročné. Jako milovník přírody jsem si totiž vybrala chemii ochrany životního prostředí. Takže bojuju. Mylsím, že statečně. :D

Samozřejmě to neznamená, že tu nic nebude - naopak. Až se trochu vzpamatuju, můžete čekat fotky z místních institucí pracujících se zvířaty, zejména ze zoo, ale chtěla bych se domluvit i s dalšími. Spoustu možností mi také otevírá jako dar pořízená licence na Zoneru. Takže je toho dost...

Až bude čas...

Zatím mám zásoby fotek z Podyjí, které sem postupně budu nahrávat. Zatím se omlouvám za sníženou aktivitu a přeju vám krásně prožitý podzim. Zvláště spolubojujícím vysokoškolákům. :)


Doufám, že ještě neomrzely pestré kněžice a nevšedně vypadající máčka ladní.

Ochutnávka z NP Podyjí: sleziník statečně prorůstající kameny, které tvoří pozůstatky zřiceniny Nový Hrádek.

Skrze Chřiby #1 - Zuzančina studánka

14. září 2018 v 23:50 | Martina |  Příroda literárně
Ahoj! Připravila jsem si pro vás druhý fotoseriál (prvním jsou Fototoulky), který se bude věnovat mým milovaným Chřibům. V této rubrice tedy čekejte spíš krajinky než na blogu převládající hmyzáky. Chci totiž ukázat krásu tohoto přírodního parku. Bohužel budou další díly přibývat pomalu kvůli tomu, že už nadešel čas mého stěhování za vysokou školou (jak mi tento kraj bude chybět!).

Chřiby nejsou moc velkým geomorfologickým útvarem, ani jejich nejvyšší vrchol nečouhá až do nebe. Přesto se mohou pyšnit spoustou památek, studánek, velkým počtem chráněných živočichů a hlavně zachováním původního buko-dubového lesového porostu na velkém části jejich území. Nejnámějšími památkamy jsou zřejmě Kozel, Kazatelna, Barborka, atd. - snad se tam někdy podíváme.

Já Chřiby miluju kvůli tomu, že mě sem jako malou brávali téměř pořád - na houby, podívat se na nějaký útvar, památku. Je to takový kousek přírody uprostřed té industrializované krajiny, která je úžasná tím, že kvůli dubo-bukovým porostům vypadá snově, letitě, a prostě... úžasně.

Prvním výletem, ze kterého si pár fotek budete moct prohlédnout, byl k Zuzančině studánce.

Na cestách mě pro tentokrát doprovázel i náš borador Fido

Záběr na obec Halenkovice, které leží na úpatí Chřibů
<a href="https://www.toplist.cz"><script language="JavaScript" type="text/javascript">
<!--
document.write('<img src="https://toplist.cz/count.asp?id=1785079&logo=bc&http='+
escape(document.referrer)+'&t='+escape(document.title)+
'&wi='+escape(window.screen.width)+'&he='+escape(window.screen.height)+'&cd='+
escape(window.screen.colorDepth)+'" width="88" height="120" border=0 alt="TOPlist" />');
//--></script><noscript><img src="https://toplist.cz/count.asp?id=1785079&logo=bc" border="0"
alt="TOPlist" width="88" height="120" /></noscript></a>